Ders Seçimlerinin Yapılacağı Sistem (USİS), Kullanıcı Adı ve Şifre Hakkında Önemli Bilgi Tüm Duyurular
05
EYL

ÖĞRENCİ E-POSTA ADRESİ İLE USIS'E GİRİŞ İÇİN KULLANICI ADI VE ŞİFRE ALINMASI

 

- Üniversitemize yeni kayıt yaptıran öğrenciler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sayfası üzerinde www.ogi.yildiz.edu.tr verilen bu link’e (http://usis.yildiz.edu.tr/epostabilgisi) tıklayarak, açılan ekranda yer alan kişisel bilgilerini girerek öğrencilikleri süresince sahip olacakları ve kullanabilecekleri e-posta adresinin kullanıcı adı ve şifresini alacaklardır.

 

- E-posta kullanıcı adı ve şifresi yukarıda belirtilen şekilde temin edildikten sonra İnternet tarayıcınızda         (Chrome, Edge, Firefox vs) bulunan adres yerine http://mail.office365.com  veya https://login.microsoftonline.com  yazarak Öğrenci E-posta adresine giriş yapılabilecektir. (Not: Öğrenci Posta Sistemi ile ilgili bilgiyi http://www.kalite.yildiz.edu.tr/login/sys/admin/subPages/img/KL-026-Öğrenci%20E-Posta%20Hesabı%20Kullanım%20Kılavuzu.pdf adresinden temin edebilirsiniz.)

 

- USIS’e giriş için kullanılacak olan kullanıcı adı ve şifre otomatik olarak e-posta adresine gelecektir.

 

- USIS kullanıcı adı ve şifre, Akademik takvimde yer alan ders seçim tarihleri ile birlikte aktif olacaktır. Sistemdeki kayıtların güvenliği için şifrenin hiç kimse ile paylaşılmamasına azami özen gösterilmesi ve öğrenim süresince saklanması gerekmektedir.